Nieuwe website voor energiebesparing
Leestijd: 2 minutenMaandag 21 maart 2005 heeft minister Brinkhorst van Economische Zaken de nieuwe website consument-en-energie gelanceerd. De website is een initiatief van voorlichtingsorganisatie Milieu Centraal en het Ministerie van Economische Zaken.
“De nieuwe website is nodig om consumenten onafhankelijke en betrouwbare informatie te verschaffen over energiebesparing, duurzame energie en de keuze van een energieleverancier”, aldus Brinkhorst bij de opening. Tegelijkertijd is de campagne ´Meten is weten´ van start gegaan, met als doel de mogelijkheden van energiebesparing beter bekend te maken. Er komt een digitale energiemeter op de markt, die stroomverbruik van apparaten aangeeft.
Het doel van de website consument-en-energie is dat consumenten geïnformeerd worden over hun mogelijkheden om energie te besparen en duurzame energie toe te passen. Uit marktonderzoek blijkt dat consumenten over het algemeen weinig actieve kennis hebben over mogelijkheden om te besparen. De website past interactieve technieken toe. Consumenten kunnen advies krijgen dat is afgestemd op hun eigen wensen en woonsituatie. Minister Brinkhorst is van mening dat consumenten een belangrijke bijdrage kunnen leveren aan de besparingsdoelen van het energiebeleid. Consumenten dienen dan wel te beschikken over betrouwbare informatie over energie in het dagelijks leven. EZ wil dat de consument keuzevrijheid heeft en in staat is zijn eigen verantwoordelijkheid te nemen over zijn energie(gebruik). Om dit te kunnen doen biedt EZ de consument via deze site helderheid, zodat hij weet wat er mogelijk is en een keuze heeft hoe hij zijn energiegebruik inricht.
De actie ´Meten is weten´ van Milieu Centraal heeft ook als doel besparingsmogelijkheden beter bekend te maken. Met een digitale energiemeter kunnen consumenten het elektriciteitsverbruik van huishoudelijke apparaten vaststellen. De kennis van consumenten over hoeveel stroom een apparaat gebruikt is over het algemeen beperkt. Huishoudens krijgen slechts één keer per jaar een afrekening van het elektriciteitsverbruik. Deze rekening is niet uitgesplitst naar apparaten. Onderzoek heeft uitgewezen dat het zichtbaar maken van het concrete energieverbruik van apparaten mensen kan stimuleren om te besparen. ‘Meten is weten’ krijgt de vorm van een estafette. Een deelnemer geeft na drie weken de energiemeter door aan een volgende deelnemer. Milieu Centraal nodigt andere partijen uit, zoals gemeenten, om de actie te ondersteunen.
Bron: www.minez.nl/
Laatste nieuws
-
ACM: na uitbreken oorlog grepen consumenten naar vast energiecontract
13 mei 2026 Vast, variabel of dynamisch energiecontract? Na de oorlog in Iran heroverwegen massaal huishoudens ...
-
Energierekening verandert per seizoen
11 mei 2026 Netbeheerders stellen tijdsafhankelijke nettarieven voor. Wat betekent dit voorstel voor uw energier...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters van mei 2026
4 mei 2026 Levert u stroom terug en wilt u optimaal profiteren van uw zonnepanelen? Dit zijn de goedkoopste vas...
-
De goedkoopste stroomcontracten van mei 2026 voor gasloze huishoudens
4 mei 2026 Een gasloze woning verbruikt ongeveer 6000 kWh per jaar aan stroom. Bekijk of het in mei 2026 loont ...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van mei 2026
4 mei 2026 Goedkoopste energieleverancier vinden? Bekijk de beste deals van mei of maak een vergelijking. Bespa...