ACM: Consument bewust besparen overstappen
Leestijd: 2 minutenBijna de helft van de consumenten neemt zijn energierekening door en controleert deze. Dat blijkt uit de Energiemonitor 2017 van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Volgens de toezichthouder zijn consumenten zich er steeds bewuster van dat ze geld kunnen besparen met overstappen.
Steeds bewuster van besparingen door overstappen
Het afgelopen jaar zijn ongeveer 1,2 miljoen huishoudens overgestapt van energieleverancier, evenveel als in het jaar daarvoor. Volgens de toezichthouder kunnen mensen heel veel geld besparen door te wisselen van energieleverancier.
"Een consument die bijvoorbeeld op 1 september 2017 een contract afsloot met een variabele prijs en een onbepaalde looptijd, het zogenaamde slaperstarief, had tot wel 452 euro kunnen besparen door over te stappen naar het goedkoopste 1 jaar vaste prijs contract". De ACM benadrukt dat niet alleen slapers veel kunnen besparen met een overstap: "Ook het overstappen binnen productgroepen (bijvoorbeeld binnen 1 jaar vaste prijs producten) kan leiden tot een flinke besparing".
Steeds meer consumenten stappen over
Het aantal consumenten dat nog nooit is overgestapt, wordt ook steeds kleiner. Slechts 29 procent is nog nooit overgestapt, vorig jaar was dat nog 31 procent. Consumenten die eenmaal een keer zijn overgestapt, doen dat daarna vaker. Om zich te oriënteren op de energiemarkt maken consumenten steeds vaker gebruik van een prijsvergelijkingssite.
Energierekening moet duidelijker
De ACM ondersteunt consumenten door onduidelijke facturen van energieleveranciers aan te pakken. Er wordt al heel lang gehamerd op begrijpelijker rekeningen van energieleveranciers. Die moeten het makkelijker maken voor consumenten om te bekijken of ze kunnen besparen. De waakhond vindt dat de consument recht heeft op een energierekening die hij kan controleren en begrijpen.
Lees ook onze blog over de mogelijke extra kostenposten op de energierekening.
Jeanet Woldring is ruim 25 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is energie-expert en eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom en energie voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van 30 maart 2026
30 maart 2026 Goedkoopste energieleverancier vinden? Bekijk de beste deals van 30 maart of maak een vergelijking. ...
-
De goedkoopste stroomcontracten van 30 maart 2026 voor gasloze huishoudens
30 maart 2026 Een gasloze woning verbruikt ongeveer 6000 kWh per jaar aan stroom. Bekijk of het op 30 maart 2026 l...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters van 30 maart 2026
30 maart 2026 Levert u stroom terug en wilt u optimaal profiteren van uw zonnepanelen? Dit zijn de goedkoopste vas...
-
Van Noodfonds tot Warmtefonds: zo probeert de overheid u te beschermen tegen hoge energiekosten
27 maart 2026 Noodfonds Energie mogelijk terug, terwijl het Nationale Warmtefonds onder druk staat. Wat betekent d...
-
Dit zijn de winnaars van de Gaslicht.com Award 2026
25 maart 2026 Wie zijn de beste energieleveranciers van Nederland? Ontdek de winnaars van de Gaslicht.com Award 20...