Bond: wetsvoorstel slimme meter moet beter
Leestijd: 2 minutenDe invoering van de slimme energiemeter is in strijd met het Europees Verdrag van de Rechten van de Mens. Dat is de conclusie van de Consumentenbond die een privacytoets liet uitvoeren door de Universiteit van Tilburg.
De Bond roept de Eerste Kamer op het wetsvoorstel ‘slimme meters’ af te wijzen, zodat minister Van der Hoeven van Economische Zaken een beter voorstel moet doen. Onderzoekers van de Universiteit van Tilburg concluderen dat het genereren en doorgeven van kwartier/uurwaarden en dagstanden van energieverbruik aan netbeheerders en het verplicht uitrollen van de slimme energiemeter in strijd is met het recht op privacy van consumenten.
Met de slimme meter kan er via het stopcontact ‘achter de voordeur’ gekeken worden naar welke apparatuur aanwezig is en of mensen thuis zijn. Zolang deze privacyrisico’s bestaan, mogen consumenten niet verplicht worden opgescheept met een digitale ‘slimme’ elektriciteitsmeter, aldus de Bond.
De consumentenorganisatie is al langer tegenstander van het wetsvoorstel ‘slimme meters’ dat bedoeld was om consumenten inzicht te geven in hun energiegebruik en om zodoende energie te kunnen besparen. Het zou echter niet duidelijk zijn dat de slimme energiemeter leidt tot energiebesparend gedrag. Het voorstel dat nu bij de Eerste Kamer ligt, is vooral handig voor netbeheerders en energieleveranciers, concludeert de Consumentenbond.
Jeanet Woldring is ruim 24 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom en energie voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Reacties (2)
In aansluiting op mijn vorig bericht omtrent de slimme meters, meld ik hierbij nog dat
de jaarafrekening over de periode 21-09-2007 tot 06-10-2008 247 m3 gasverbruik meer
aangeeft dan de vorige afrekening ! Iets meer verbruik
kan altijd wel, maar dit vind ik wel erg veel, omdat het weer
echt niet veel kouder is geweest. Ik blijf dus zeer wantrouwig tegenover deze slimme meter staan !
Ik was een van de 5 "uitverkorenen" in Ijsselstein die verleden jaar sept.slimme meters geplaatst kreeg. Omdat ik al jaren elke maand standen noteer, bleek het gasverbruik van okt.t/m dec.127 m3 meer te zijn dan het gemiddelde van de afgelopen
6 jaar ! Toch blijft Eneco beweren dat de meter geijkt is, dus goed moet zijn. Ik ben dus niet blij met deze "slimme" meter !
.
Laatste nieuws
-
Opinie: Energiebelasting 2026 – Schijnverlichting in een scheef systeem
28 april 2025 De Voorjaarsnota 2025 presenteert een ogenschijnlijke meevaller: 200 miljoen euro lastenverlichting....
-
ACM: energierekening stijgt, bespaar door over te stappen
11 april 2025 De Autoriteit Consument & Markt (ACM) verwacht dat de energierekening de komende jaren flink gaat st...
-
Rondetafelgesprek Tweede Kamer: Hoe blijft energie betaalbaar?
11 april 2025 Hoe houden we energie betaalbaar voor huishoudens? Daarover werd de Tweede Kamer op 9 april geadvise...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in april 2025
1 april 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van april 2025
1 april 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...