ConsuWijzer: 'Overstappen van energiebedrijf'
Leestijd: 2 minutenConsumenten betalen jaarlijks gemiddeld tot 488 euro te veel aan energiekosten. En dat op een rekening van zo’n 2000 euro per jaar. Door tijdig over te stappen naar een goedkopere leverancier valt veel te besparen. Dat concludeert de Nederlandse Mededingingsautoriteit NMa in een donderdag verschenen rapport.
Bijna 500 euro voordeel
Toch zegt slechts 36 procent van de consumenten dat ze eenmaal of meerdere malen zijn overgestapt. Consumenten denken dat het overstapvoordeel maar 72 euro is, in werkelijkheid kan dat dus bijna 500 euro zijn volgens de toezichthouder.
Uit het onderzoek blijkt ook dat steeds meer consumenten op zoek zijn naar informatie over een energiebedrijf; onder andere op websites van prijsvergelijkers. De NMa noemt het opvallend dat geen enkele consument uit het onderzoek aan vrienden of familie vraagt om informatie.
'Overstappen van energiebedrijf'
Veel potentiële overstappers vinden het switchen naar een goedkopere energiemaatschappij 'gedoe'. Daarom start ConsuWijzer vandaag de campagne 'Overstappen van energiebedrijf'. Hierin neemt een overstapcoach u bij de hand bij het maken van een overstap naar een ander energiebedrijf.
Energierekening
Een belangrijke stap waar de overstapcoach bij helpt is het begrijpen van uw energierekening. In een filmpje legt de coach daarom de belangrijkste onderdelen van de energierekening uit. Zodat u weet hoe u een aanbod van een energieleverancier of vergelijkingssite vergelijkt met wat u nu betaalt.
Vergelijken
Daarnaast wordt uitgelegd hoe u de jaarkosten voor energie goed kunt vergelijken. En hoe u kunt weten of u nog vastzit aan een contract. Ten slotte geeft de Overstapcoach een aantal praktische tips om de beste energieaanbieding te kiezen.
Jeanet Woldring is ruim 25 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is energie-expert en eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom en energie voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Reacties (1)
Ik heb momenteel Essent en denk, dat ik bijzonder te veel betaal, graag zou ik u de jaaroverzichten toe willen zenden, want het is voor mij BIJZONDER MOEILIJK om wegwijs te worden over mijn betalingen, ondanks, dat ik 'n 5 jarig contract bij hun heb, wat medio juli afloopt!!
Laatste nieuws
-
Terugleverkosten stijgen, meer terugleveren dan eigen verbruik kost tot wel 12 cent per kWh
13 augustus 2025 Sommige energieleveranciers rekenen meer terugleverkosten dan ze vergoeden voor stroom buiten salder...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in augustus 2025
1 augustus 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van augustus 2025
1 augustus 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...
-
ACM: grote prijsverschillen tussen leveranciers, vooral modelcontracten zijn duur
25 juli 2025 Er zijn op dit moment grote prijsverschillen tussen energieleveranciers. Dat en meer blijkt uit de n...
-
ACM: Energieleveranciers financieel gezonder geworden
17 juli 2025 De financiële gezondheid van energieleveranciers is de afgelopen zes maanden verder verbeterd. Dat c...