Eneco test meterlezing op afstand
Leestijd: 1 minuutENECO Energie onderzoekt in een proefproject de mogelijkheden om de verbruiksmeters op afstand uit te lezen.
De proef omvat de meters van duizend huishoudelijke en kleinzakelijke klanten in Rotterdam (Kop van Zuid) en Zoetermeer (Oosterheem) en duurt tot eind december 2003.
ENECO onderzoekt of zij deze wijze van bemetering voor al haar aansluitingen kan gaan toepassen. Daarnaast wil het energiebedrijf zien wat er mogelijk is met het continu beschikbaar stellen van verbruiksgegevens aan haar klanten via internet.
Meteraflezing op afstand maakt het mogelijk om op elk gewenst moment de stand van de meters te verwerken. Bij tariefswijzigingen kan daardoor bijvoorbeeld het verbruik exact tegen het geldende tarief verwerkt worden. Schatting van verbruik is daarbij niet meer nodig. Ook kan periodiek aan de klant gemeld worden wat zijn verbruik is. In dit proefproject wordt daarvoor een speciale internetsite gebruikt.
Laatste nieuws
-
Opinie: Energiebelasting 2026 – Schijnverlichting in een scheef systeem
29 april 2025 De Voorjaarsnota 2025 presenteert een ogenschijnlijke meevaller: 200 miljoen euro lastenverlichting....
-
ACM: energierekening stijgt, bespaar door over te stappen
11 april 2025 De Autoriteit Consument & Markt (ACM) verwacht dat de energierekening de komende jaren flink gaat st...
-
Rondetafelgesprek Tweede Kamer: Hoe blijft energie betaalbaar?
11 april 2025 Hoe houden we energie betaalbaar voor huishoudens? Daarover werd de Tweede Kamer op 9 april geadvise...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in april 2025
1 april 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van april 2025
1 april 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...