Leveranciers verantwoordelijk voor meterstanden
Leestijd: 2 minutenBij overstappen en verhuizingen zijn energieleveranciers vanaf 1 januari verantwoordelijk voor de juiste meterstanden. Nu ligt die taak nog bij de netbeheerders. Dit blijkt in de praktijk problemen op te leveren, aangezien netbeheerders soms een verkeerde schatting maken van de meterstanden.
Bij een overstap of een verhuizing moet de klant zijn meterstanden doorgeven aan de energieleverancier. De netbeheerder kijkt of deze standen overeenkomen met het verbruik in het verleden. Wijkt dit af, dan schat de netbeheerder zelf de meterstanden in. Het blijkt dat deze procedure soms voor problemen zorgt. Ook als een klant niet zelf de stand doorgeeft, maakt de netbeheerder een schatting.
Het EDSN (Energie Data Services Nederland) regelt in Nederland de administratieve processen bij overstappen en verhuizingen voor energiebedrijven. Algemeen directeur Frans Heijers van EDSN legt uit waarom het handiger is dat energieleveranciers die verantwoordelijkheid krijgen: “Het is logischer om bij switches en verhuizingen, als de klant toch juist al contact heeft met de leverancier, die meetgegevens door de leverancier te laten vaststellen.”
De energieleveranciers willen niet wachten op de wetswijziging die de taak van meterstanden verwerken bij hen neerlegt. Daarom heeft de vereniging Nederlandse Energie Data Uitwisseling (Nedu) woensdag hun eigen voorstel aangenomen. In maart moet duidelijk worden of de nieuwe werkwijze minder problemen oplevert dan nu.
Jeanet Woldring is 25 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom en energie voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Reacties (2)
Deze verandering is in stroomopwaarts tussen marktpartijen afgesproken, dat klopt echter vind de wissel van de meetverantwoordelijkheid plaats per 1-4-2013
De zin: "Ook als een klant niet zelf de stand doorgeeft, maakt de netbeheerder een schatting" staat dubbel in de eerste alinea.
Dank voor ow opmerking; we zullen het z.s.m. aanpassen.
Laatste nieuws
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in juni 2025
2 juni 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van juni 2025
2 juni 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...
-
ACM: Gasprijs daalt verder, overstappen loont
16 mei 2025 ACM: De gasprijs op de groothandelsmarkt is gedaald. Vaste contracten zijn op dit moment 3% goedkope...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in mei 2025
1 mei 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van mei 2025
1 mei 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...