Essent nu onderdeel van Innogy
Leestijd: 2 minutenEssent en energiedirect.nl hebben een nieuw moederbedrijf. Beide energieleveranciers zijn sinds 1 september onderdeel van het innogy concern, evenals Powerhouse en Essent België. De namen van beide merken blijven hetzelfde en voor Nederlandse klanten verandert er niets.
Duurzame energie
Met de ingreep heeft het Duitse energieconcern RWE een nieuwe dochteronderneming. In het moederbedrijf blijven de nucleaire en fossiele activiteiten achter, evenals de handel in stroom. Terwijl de ‘duurzame energietak' -veruit het grootste gedeelte van RWE- op 7 oktober onder de naam innogy naar de beurs ging.
Windenergie
Ook de Nederlandse activiteiten op het gebied van windenergie zijn onderdeel van innogy. De organisatie die verantwoordelijk is voor de windparken op land en zee gaat onder de vlag van de nieuwe merknaam opereren. RWE AG houdt in de toekomst vast aan haar eigen merknaam.
Grootste energieleverancier
Essent, Nederlands' grootste energieleverancier met 2,5 miljoen klanten, werd in 2009 door provincies en gemeentes voor 8,4 miljard euro aan het Duitse energieconcern RWE verkocht. De kerncentrale van Borssele bleef buiten de transactie. De landelijke politiek had destijds veel kritiek op de verkoop van Essent aan RWE, op dat moment een van de meest vervuilende energiebedrijven.
Wat zegt Essent zelf?
Bekijk in de video wat Patrick Lammers, CCO van Essent, te zeggen heeft over de ontwikkeling
Ook E.ON afgesplitst
Ook EON, het grootste energiebedrijf van Duitsland, splitste zich af. De vervuilende onderdelen van het bedrijf zijn ondergebracht in een nieuwe onderneming genaamd Uniper. Uniper is onder meer eigenaar van kolen- en gascentrales in Nederland en een grote leverancier van energie aan de Nederlandse zakelijke markt. E.ON gaat zich volledig richten op de verdere ontwikkeling van wind- en zonne-energie.
Jeanet Woldring is 25 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom en energie voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
Vaste energietarieven sinds 2024 voordeliger dan dynamische contracten
3 juli 2025 Vast energiecontract in 2024 vaak voordeliger dan dynamisch, blijkt uit analyse Gaslicht.com. Lage t...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in juli 2025
1 juli 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van juli 2025
1 juli 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...
-
ACM: Gasprijs iets hoger, recordhoeveelheid vloeibaar gas aangevoerd
23 juni 2025 De gasprijs op de groothandelsmarkt is afgelopen maand licht gestegen, terwijl Nederland een recordh...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in juni 2025
2 juni 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...