FD: Dong mengt zich in strijd om Oxxio
Leestijd: 1 minuutHet Deense energiebedrijf Dong is in de race voor de overname van de Nederlandse prijsvechter Oxxio dat door het Britse moederconcern Centrica te koop is gezet. Dong wil via de overname verloren marktaandeel op de Nederlandse consumentenmarkt terugwinnen. Dat schrijft het FD vandaag.
Dong kan volgens de krant concurrentie verwachten van het Belgische Electrabel en het Duitse EON. Deze bedrijven hebben in Nederland veel centrales staan, maar weinig klanten en willen met de overname van Oxxio die situatie rechttrekken.
Dong 150.000 klanten; Oxxio 800.000
Dong, voor 73% in handen van de Deense staat, is sinds 2005 actief in Nederland. In dat jaar nam het Deense bedrijf de Brabantse gas- en stroomleverancier Intergas over. Vandaag de dag heeft Dong circa 150.000 klanten in Nederland, tegen Oxxio circa 800.000.
Oxxio werd in 2005 overgenomen door Centrica voor euro 137 miljoen. De Britten zetten Oxxio afgelopen zomer te koop, omdat ze zich willen concentreren op de Britse thuismarkt en de VS.
Klik hier voor een actueel overzicht Oxxio energieproducten
Laatste nieuws
-
Opinie: Energiebelasting 2026 – Schijnverlichting in een scheef systeem
29 april 2025 De Voorjaarsnota 2025 presenteert een ogenschijnlijke meevaller: 200 miljoen euro lastenverlichting....
-
ACM: energierekening stijgt, bespaar door over te stappen
11 april 2025 De Autoriteit Consument & Markt (ACM) verwacht dat de energierekening de komende jaren flink gaat st...
-
Rondetafelgesprek Tweede Kamer: Hoe blijft energie betaalbaar?
11 april 2025 Hoe houden we energie betaalbaar voor huishoudens? Daarover werd de Tweede Kamer op 9 april geadvise...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in april 2025
1 april 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van april 2025
1 april 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...