Hema stopt met verkoop energie
Leestijd: 2 minutenHema stopt met het verkopen van elektriciteit en gas. De winkelketen ziet op dit moment geen mogelijkheden om zich te onderscheiden op de energiemarkt. Op de website staat als 'belangrijke mededeling' dat de directie onlangs besloten heeft geen HEMA Energie meer aan te bieden.
De bestaande contracten worden onder dezelfde voorwaarden overgenomen door energiebedrijf RWE, dat nu ruim zes jaar actief is in Nederland. De winkelketen wil niet zeggen hoeveel klanten moeten overstappen, zo schreef het Brabants Dagblad vorige week woensdag. Vandaag, maandag 18 juni wijdt het FD er een uitgebreid artikel aan.
Volgens de Hema lukt het niet meer om goedkoper energie aan te bieden dan andere bedrijven. De Hema gaat wel door met het aanbieden van mobiele telefonie en verzekeringen onder het eigen merk. Voor de klanten die energie bij de Hema kochten, verandert er weinig. RWE leverde de energie al, en voortaan ook de rekening.
,,De energiemarkt ziet er anders uit dan in 2005 toen wij begonnen met het verkopen van elektriciteit en gas. We konden ons toen nog onderscheiden met vaste contracten waarin de prijs voor een langere periode werd vastgelegd. Nu zijn er meer aanbieders die hetzelfde doen'', aldus een Hema woordvoerder.
Niet alleen RWE zelf, maar ook leveranciers als de Nederlandse Energie Maatschappij, Oxxio en Nuon bieden vaste prijs contracten tegen scherpe tarieven.*
Hema sluit overigens niet uit dat het ooit terugkeert op de energiemarkt. ,,Wie weet wat de splitsing van de energiebedrijven teweeg brengt'', zei de woordvoerder. Zij doelde op het besluit van het huidige kabinet om de distributienetwerken van energiebedrijven als Essent, Nuon en Eneco af te splitsen. De verwachting is dat dit de concurrentie op de energiemarkt nieuw leven inblaast.
Twee jaar geleden, toen Hema naast rookworst, verzekeringen en mobiele telefonie in 'energie' zee ging met het Duitse energiebedrijf was RWE nog een van de duursten. Op dit moment is RWE echter één van de goedkoopste energieleveranciers en staat het bedrijf regelmatig in de TOP 5 (of TOP 10) van Gaslicht.com en Energiewereld. Sinds 1 januari 2007 is het vaste tarief bij RWE lager dan het variabele tarief. Dat is opmerkelijk omdat vaste prijs contracten in de meeste gevallen duurder zijn op het moment van afsluiten.
Laatste nieuws
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van 30 maart 2026
30 maart 2026 Goedkoopste energieleverancier vinden? Bekijk de beste deals van 30 maart of maak een vergelijking. ...
-
De goedkoopste stroomcontracten van 30 maart 2026 voor gasloze huishoudens
30 maart 2026 Een gasloze woning verbruikt ongeveer 6000 kWh per jaar aan stroom. Bekijk of het op 30 maart 2026 l...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters van 30 maart 2026
30 maart 2026 Levert u stroom terug en wilt u optimaal profiteren van uw zonnepanelen? Dit zijn de goedkoopste vas...
-
Van Noodfonds tot Warmtefonds: zo probeert de overheid u te beschermen tegen hoge energiekosten
27 maart 2026 Noodfonds Energie mogelijk terug, terwijl het Nationale Warmtefonds onder druk staat. Wat betekent d...
-
Dit zijn de winnaars van de Gaslicht.com Award 2026
25 maart 2026 Wie zijn de beste energieleveranciers van Nederland? Ontdek de winnaars van de Gaslicht.com Award 20...