Minder energie verbruikt in 2009
Leestijd: 2 minutenIn 2009 was het energieverbruik in Nederland ruim 2 procent lager dan een jaar eerder. Deze daling is in de eerste drie kwartalen gerealiseerd. In het vierde kwartaal van vorig jaar is 3 procent meer energie verbruikt. Dat blijkt uit cijfers van het CBS.
Wel iets meer aardgas verstookt
Het aardgasverbruik lag in 2009 bijna 1 procent hoger dan een jaar eerder. Bij de huishoudens, de landbouw en de dienstensector was het verbruik 3 procent hoger. Het begin en einde van 2009 waren kouder dan dezelfde perioden in 2008. Hierdoor is meer aardgas verbruikt voor verwarming van woningen en bedrijfspanden.
Bij de elektriciteitsproductiebedrijven was het aardgasverbruik bijna 5 procent hoger doordat er meer elektriciteit is geproduceerd. Daarentegen was het verbruik van aardgas in de industrie bijna 7 procent lager dan in 2008. Dit komt vooral doordat in de eerste helft van 2009 het verbruik fors lager was dan het jaar ervoor.
Minder elektriciteit en steenkool
Het steenkoolverbruik in Nederland was bijna 9 procent lager. Vooral de ijzer- en staalindustrie verbruikte minder kolen. Het verbruik van elektriciteit ten slotte kwam bijna 6 procent lager uit. Desondanks is er meer elektriciteit geproduceerd in 2009. Dat komt doordat er minder elektriciteit is ingevoerd.
Bron: CBS
Jeanet Woldring is 25 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom en energie voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
ACM: Gasprijs iets hoger, recordhoeveelheid vloeibaar gas aangevoerd
23 juni 2025 De gasprijs op de groothandelsmarkt is afgelopen maand licht gestegen, terwijl Nederland een recordh...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in juni 2025
2 juni 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van juni 2025
2 juni 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...
-
ACM: Gasprijs daalt verder, overstappen loont
16 mei 2025 ACM: De gasprijs op de groothandelsmarkt is gedaald. Vaste contracten zijn op dit moment 3% goedkope...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in mei 2025
1 mei 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...