Ook Benergy beschermt uw privacy!
Leestijd: 2 minutenVanaf 25 mei geldt de nieuwe Europese privacywet. Daarom hebben we onze privacyverklaring vernieuwd en uitgebreid. Hierin leggen wij nóg beter uit waarvoor wij persoonsgegevens van u gebruiken.
Wat is de AVG? En wat verandert er?
Vanaf 25 mei geldt de nieuwe Europese privacywetgeving, de Algemene verordening gegevensbescherming (AVG). Daarmee krijgt u meer en sterkere privacyrechten en gelden voor organisaties meer verplichtingen om zorgvuldig met persoonsgegevens om te gaan. Deze verordening zorgt ervoor dat in de hele EU dezelfde privacywetgeving geldt.
Meer en sterkere privacyrechten
Niet iedereen is zich ervan bewust, maar iedereen heeft privacyrechten. Zoals het recht om in te zien welke persoonsgegevens een organisatie van u heeft. Die rechten zijn nu uitgebreid met het recht op dataportabiliteit (het recht om uw gegevens mee te nemen) en het recht op vergetelheid (het recht dat organisaties uw persoonsgegevens moeten wissen als u erom vraagt). De regels voor toestemming zijn ook verscherpt: als u toestemming moet geven voor het gebruik van uw gegevens, mag u die bijvoorbeeld niet ongemerkt geven. En u moet uw toestemming ook weer makkelijk kunnen intrekken.
En specifiek voor de energiemarkt?
De grootste verandering voor de energiemarkt is dat u toestemming moet geven aan energieleveranciers om in het centrale register uw gegevens te kunnen inzien. Dit zijn databases waarin bijvoorbeeld staat wanneer uw contract afloopt, hoeveel energie u verbruikt en wat voor soort aansluiting u heeft. Alleen energieleveranciers hebben toegang tot deze gegevens. Een concrete verandering is dat een deur- of straatverkoper van een leverancier dus niet zomaar meer al uw gegevens al inzichtelijk heeft, voordat u hier zelf nadrukkelijk toestemming voor heeft gegeven. Let op! Dat geldt ook als u gebeld wordt door een verkoper die u een persoonlijk energie aanbod wil doen.
Gaslicht.com en uw privacy
Bij Gaslicht.com respecteren wij uiteraard ook uw privacy. Dat doen we al 15 jaar lang. Zo hebben we persoonsgegevens al bij de oprichting van Benergy (2003) aangemeld bij de Wet bescherming persoonsgegevens (Wbp). De wet die nu vervangen is door de AVG. En vanzelfsprekend leven wij deze verordening na. Voor een overstap van energieleverancier zijn behoorlijk wat gegevens nodig om dat proces soepel te laten verlopen. Wij zorgen er voor dat dit veilig en zorgvuldig gebeurt en dat uw gegevens optimaal zijn beschermd.
Zo gaan we om met uw persoonsgegevens
Benieuwd welke persoonsgegevens we van u gebruiken? En wat we er eigenlijk precies mee doen en waarom? Dat lichten we graag toe in onze nieuwe privacyverklaring.
Laatste nieuws
-
Terugleverkosten stijgen, meer terugleveren dan eigen verbruik kost tot wel 12 cent per kWh
13 augustus 2025 Sommige energieleveranciers rekenen meer terugleverkosten dan ze vergoeden voor stroom buiten salder...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in augustus 2025
1 augustus 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van augustus 2025
1 augustus 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...
-
ACM: grote prijsverschillen tussen leveranciers, vooral modelcontracten zijn duur
25 juli 2025 Er zijn op dit moment grote prijsverschillen tussen energieleveranciers. Dat en meer blijkt uit de n...
-
ACM: Energieleveranciers financieel gezonder geworden
17 juli 2025 De financiële gezondheid van energieleveranciers is de afgelopen zes maanden verder verbeterd. Dat c...