Oxxio wil wel noodstroom leveren bij voetbalwedstrijd
Leestijd: 2 minutenEnergieleverancier Oxxio heeft de KNVB aangeboden om het Philipsstadion te voorzien van noodstroom tijdens de interlandwedstrijd Nederland-Wit-Rusland van woensdag a.s. Dit als reactie op de voorgenomen actie van de medewerkers van de vier grote energiebedrijven, verenigd in LME, om de stroomvoorziening tijdens de wedstrijd te onderbreken.
Het dreigement om de stroom af te sluiten is het platform voor ondernemingsraden in de energiesector LME vrijdagochtend op veel kritiek komen te staan. Na Nuon spreken ook Essent, Eneco en Delta zich uit tegen de protestactie. Voetbalclub PSV heeft een boze brief aan Essent gestuurd en ook minister Wijn van Economische Zaken reageert ontstemd.
Volgens hem moeten energiebedrijven en hun medewerkers aan hun klanten denken en niet over de rug van de voetbalminnende televisiekijker proberen hun gelijk te halen. Voor Wijn staat naar eigen zeggen in de nieuwe wet het algemeen belang en het belang van de afnemer centraal. De aankondiging van de actie zal geen invloed hebben, zo liet hij weten.
Met het afsluiten van stroom in het Eindhovense Philips-stadion woensdagavond wil LME aandacht vragen voor zijn bedenkingen tegen de splitsingswet. Maar de energiebedrijven laten stuk voor stuk weten dat ze op zijn zachtst gezegd niet blij zijn met deze nieuwste actie van hun medewerkers.
Oxxio laat in een brief aan de KNVB weten volledig afstand te nemen van de voorgenomen actie. De energieleverancier stelt zich op het standpunt dat afnemers in Nederland er op mogen vertrouwen dat energiebedrijven de machtspositie met betrekking tot levering niet misbruiken en keurt de plannen voor publieke acties en stroomonderbrekingen bij afnemers dan ook af.
Erik de Heus, algemeen directeur van Oxxio, noemt de voorgenomen actie onbegrijpelijk: “Wij zijn van mening dat de afnemers van energie nooit de dupe mogen worden van dit soort acties. De actie zien wij dan ook als een laatste poging van de LME om de splitsing ongedaan te krijgen. Terwijl de voorgenomen splitsing heel veel voordelen heeft en niet per definitie tot banenverlies leidt. Zo kan er door een andere bedrijfsvoering efficiënter gewerkt worden en daardoor meer prijsvoordeel aan de klant worden aangeboden. Daarnaast zullen er meer innovatieve producten en diensten voor de consument komen.”
Zie ook: Oxxio een half jaar gratis groene stroom
Laatste nieuws
-
Opinie: Energiebelasting 2026 – Schijnverlichting in een scheef systeem
29 april 2025 De Voorjaarsnota 2025 presenteert een ogenschijnlijke meevaller: 200 miljoen euro lastenverlichting....
-
ACM: energierekening stijgt, bespaar door over te stappen
11 april 2025 De Autoriteit Consument & Markt (ACM) verwacht dat de energierekening de komende jaren flink gaat st...
-
Rondetafelgesprek Tweede Kamer: Hoe blijft energie betaalbaar?
11 april 2025 Hoe houden we energie betaalbaar voor huishoudens? Daarover werd de Tweede Kamer op 9 april geadvise...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in april 2025
1 april 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van april 2025
1 april 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...