Problemen bij klantenwerving melden
Leestijd: 2 minutenDe Directie Toezicht Energie (DTe) vraagt energiebedrijven om een einde aan te maken aan misleidende en oneerlijke wervingspraktijken. Tevens nodigt zij consumenten uit melding te maken van misstanden.
Sinds afgelopen zomer krijgt de toezichthouder steeds meer klachten van consumenten over klantenwerving. Daarom heeft DTe de energiebedrijven per brief gevraagd om op korte termijn gezamenlijk een gedragscode op te stellen. Komt men niet voor het einde van dit jaar met een gedragscode, dan zal DTe zelf aanvullende regels opstellen.
Ook consumentenorganisaties als Tros Radar en Vara's Kassa ontvangen veel klachten over klantenwerving. Zo heeft Kassa afgelopen zaterdag nog aandacht besteed aan de verkoopmethoden van de Nederlandse Energie Maatschappij. Kassa ging met de verborgen camera mee met de verkopers van dit nieuwe energiebedrijf langs de deur en registreerde 'de sluwe trucs en halve waarheden die worden gezegd om klanten te werven.'*
Peter Plug, waarnemend directeur DTe: "Werving van nieuwe klanten door energiebedrijven is essentieel voor een goedwerkende markt. We zijn dan ook zeker niet tegen het gebruik van directe wervingsmethoden als telefonische verkoop of colportage. Maar als consumenten onder druk van oneerlijke of misleidende reclame van leverancier switchen, wordt het vertrouwen in de energiemarkt ernstig verstoord."
De problemen moeten daarom bij de wortel worden aangepakt door de energiebedrijven zelf. In de gedragscode moeten de belangrijkste zaken op het gebied van overstappen naar een andere leverancier worden geregeld: van werving tot medewerking aan switchverzoeken. Wanneer een bedrijf in overtreding is, zal Dte haar toezicht verscherpen, diepgravend onderzoek doen en 'handhavend optreden'. Voor de energiebedrijven die zich aan de gedragscode houden, zal de code kunnen functioneren als een ‘keurmerk’ voor fatsoenlijke werving.
Consumenten die problemen ondervinden bij klantenwerving of bij de overstap naar een andere energieleverancier kunnen terecht bij de Informatielijn van de Nederlandse Mededingingsautoriteit: telefoon 0800 0231885.
* Uitzending gemist? Klik hier
Reacties (1)
Op Dinsdag rond 16.00 uur werd bij mij aan de deur gebeld en een man zei dat hij van Oxxio is en mijn meterstand in mijn elektra kast moet kontroleren.eenmaal open zei de man met een Noord Afrikaanse uiterlijk dat hij vergist had en mij vroeg of ik wil overstappen naar Oxxio en vroeg of ik een hond heb of een van de buren ik antwoorde dat ik tevreden bent met mijn energie leverancier en niet van plan ben om over te stappen maar hij bleef maar aandringen.ik vind dat ze te ver gaan door eerst zich op te geven als meter kast kontroleur ik hoop dat ik van deze mensen verlost kan worden bijvoorbaat dank mijn adres is Bovenover 137 /1025 JL Amsterdam
Laatste nieuws
-
Opinie: Energiebelasting 2026 – Schijnverlichting in een scheef systeem
29 april 2025 De Voorjaarsnota 2025 presenteert een ogenschijnlijke meevaller: 200 miljoen euro lastenverlichting....
-
ACM: energierekening stijgt, bespaar door over te stappen
11 april 2025 De Autoriteit Consument & Markt (ACM) verwacht dat de energierekening de komende jaren flink gaat st...
-
Rondetafelgesprek Tweede Kamer: Hoe blijft energie betaalbaar?
11 april 2025 Hoe houden we energie betaalbaar voor huishoudens? Daarover werd de Tweede Kamer op 9 april geadvise...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in april 2025
1 april 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van april 2025
1 april 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...