Energieconcurrenten werken samen in campagne over besparing
Leestijd: 2 minuten‘Sta op uit je stoel. Een lagere energierekening begint bij jezelf’. Zo luidt het motto van de besparingscampagne van branchevereniging Energie‐Nederland. Doel is de consument te prikkelen werk te maken van energiebesparing door bijvoorbeeld het kopen van slimme thermostaten en andere besparingsproducten. Bijzonder is dat zes concurrerende energieleveranciers samenwerken aan deze campagne.
Centraal staat een tv‐commercial die de komende twee weken laat zien wat er op het gebied van energiebesparing te koop is. Daarnaast is er een actiewebsite en wordt de campagne gepromoot via de social media‐kanalen van de zes deelnemende energieleveranciers. De energiebesparingsproducten waar het om draait zijn de Toon van Eneco, het energiedak van Nuon, de EnergieAssistent van E.ON, Nest van Essent, Anna‐inzicht van NLE en dynamische prijzen van NieuweStroom. Primair richt de campagne zich tot de Nederlandse consument. Daarnaast willen de bedrijven naar de Haagse politiek toe benadrukken hoe serieus ze omgaan met energiebesparing. 'Het vergroten van de zichtbaarheid van de diverse producten is ook een doelstelling van deze campagne.'
Uitdaging
Caroline Bevaart, verantwoordelijk voor branding en communicatie bij de Nederlandse Energie Maatschappij, is het communicatiebrein achter de energiebesparingscampagne. Het was volgens haar een uitdaging om iets écht onderscheidends te maken. "Anderzijds hebben we nu een campagne gelanceerd die we niet (alleen) voor onszelf gemaakt hebben, maar voor een opdrachtgever én namens nog 5 energieleveranciers. Dat zorgde soms voor wat uitdagingen, maar uiteindelijk is het gelukt gezamenlijk een bijzondere campagne te maken."
Jeanet Woldring is 25 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom en energie voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Reacties (1)
Mijn vast contract loopt in juni af
Laatste nieuws
-
Vaste energietarieven sinds 2024 voordeliger dan dynamische contracten
3 juli 2025 Vast energiecontract in 2024 vaak voordeliger dan dynamisch, blijkt uit analyse Gaslicht.com. Lage t...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in juli 2025
1 juli 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van juli 2025
1 juli 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...
-
ACM: Gasprijs iets hoger, recordhoeveelheid vloeibaar gas aangevoerd
23 juni 2025 De gasprijs op de groothandelsmarkt is afgelopen maand licht gestegen, terwijl Nederland een recordh...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in juni 2025
2 juni 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...