Toeslag op energierekening is verwarrend
Leestijd: 2 minutenNederlandse Energiebedrijven vinden het een slecht idee om de SDE+ op de energierekening op te nemen. Deze nieuwe toeslag moet duurzame energie in Nederland gaan financieren. Vanaf 2013 zou deze toeslag op de energierekening terug te vinden zijn.
Nederlandse energiebedrijven, vertegenwoordigd door branchevereniging Energie Nederland, zien er niks in om de opslag op de energierekening die op consumentenniveau geld moeten genereren voor de subsidieregeling SDE+. Volgens de energiebedrijven hebben consumenten nu reeds moeite met het snappen van de energienota.
Niet alleen de leveringstarieven staan namelijk nu al op de energienota, ook energiebelasting, btw, vastrecht, netwerkkosten en heffingskorting is op de rekening te vinden. Nog een post hieraan toevoegen zou de verwarring nog groter maken.
Daarnaast verwachten de energiebedrijven dat dit extra kosten voor hen meebrengt. Zij moeten namelijk het systeem aanpassen om deze toeslag op de nota te kunnen plaatsen. Als laatste punt wordt aangedragen dat consumenten met groene stroom de vraag gaan stellen waarom zij een extra toeslag moeten betalen als zij reeds groene stroom betalen.
De oplossing die branchevereniging Energie Nederland, vertegenwoordiger van de Nederlandse energiebedrijven, aandraagt, is om de kosten via de energiebelasting te gaan innen. Zo zien consumenten geen extra post op hun nota terug.
Jeanet Woldring is ruim 24 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom en energie voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
Opinie: Energiebelasting 2026 – Schijnverlichting in een scheef systeem
29 april 2025 De Voorjaarsnota 2025 presenteert een ogenschijnlijke meevaller: 200 miljoen euro lastenverlichting....
-
ACM: energierekening stijgt, bespaar door over te stappen
11 april 2025 De Autoriteit Consument & Markt (ACM) verwacht dat de energierekening de komende jaren flink gaat st...
-
Rondetafelgesprek Tweede Kamer: Hoe blijft energie betaalbaar?
11 april 2025 Hoe houden we energie betaalbaar voor huishoudens? Daarover werd de Tweede Kamer op 9 april geadvise...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in april 2025
1 april 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van april 2025
1 april 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...