Vernieuwd energielabel per 1 januari 2009
Leestijd: 1 minuutHet energielabel wordt vernieuwd en verbeterd. Volgens minister Vogelaar van Wonen, Wijken en Integratie moet dit label per 1 janauri 2009 aangeven voor welk type woning de energetische beoordeling van toepassing is, bijvoorbeeld een hoekwoning, een tussenwoning of een vrijstaande woning.
Vogelaar hoopt hiermee een einde te maken aan de verwarring over het label, zo schreef ze op 4 september in een brief aan de Tweede Kamer. Begin juli wees de Vereniging Eigen Huis (VEH) erop dat goed geïsoleerde hoekappartementen een beter label kunnen krijgen dan tussenappartementen. Volgens de VEH was de kwaliteit van het label dus onder de maat.
Update 22-9-2008: Huiseigenaren die dit jaar een energielabel hebben aangeschaft, krijgen van VROM gratis een nieuw label. Dat maakte een woordvoerder van het ministerie zaterdag bekend in de internet-verlenging van het consumenten tv-programma "Kassa".
Reacties (1)
Blijft naar mijn mening een weinigzeggend label. Zie er eerlijk gezegd het nut er niet van in behalve voor de labelaars zelf die er een leuke boterham mee verdienen.
Laatste nieuws
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in mei 2025
1 mei 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van mei 2025
1 mei 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...
-
Opinie: Energiebelasting 2026 – Schijnverlichting in een scheef systeem
29 april 2025 De Voorjaarsnota 2025 presenteert een ogenschijnlijke meevaller: 200 miljoen euro lastenverlichting....
-
ACM: energierekening stijgt, bespaar door over te stappen
11 april 2025 De Autoriteit Consument & Markt (ACM) verwacht dat de energierekening de komende jaren flink gaat st...
-
Rondetafelgesprek Tweede Kamer: Hoe blijft energie betaalbaar?
11 april 2025 Hoe houden we energie betaalbaar voor huishoudens? Daarover werd de Tweede Kamer op 9 april geadvise...