Wederom verontwaardiging inkomen topman Essent
Leestijd: 2 minutenHet inkomen van Essent-topman Boersma heeft opnieuw tot verontwaardiging geleid.
PvdA-Kamerlid Crone wil premier Balkenende dinsdag in het vragenuurtje in de Tweede Kamer hierover aan de tand voelen. Het CNV riep vrijdag de aandeelhouders van Essent op iets te doen aan het buitensporige inkomen van topman Boersma.
Boersma ontving in 2005 ruim acht ton, inclusief een bonus van 217.000 euro. In 2004 verdiende hij in totaal 821.000 euro, inclusief een bonus van 161.000 euro. Zijn collega van Nuon, L. van Halderen kreeg in 2004 soortgelijke bedragen uitgekeerd. Dat leidde tot veel kritiek. Premier Balkenende zette het toen op de agenda. Maar daarna is er niets meer gebeurd, aldus Crone. Hij wil daarover uitleg. De SP wijst erop dat Balkenende vorig jaar „ferme woorden sprak over zakkenvullers, maar tot nu toe schaapachtig voor zich uitkijkt”. De premier zou maatregelen nemen om dit soort zaken aan te pakken, aldus de partij. De SP wil snel weten wat hij nu precies heeft gedaan.
De politiek is volgens de vice-voorzitter van het CNV, R. van Splunder, niet in staat de topinkomens aan te pakken. Daarom vestigt hij zijn hoop op de aandeelhouders. Gemeenten en provincies zijn aandeelhouders van de energiebedrijven. Van Splunder noemt het contract dat dit inkomen mogelijk maakt „eigenlijk moreel verwerpelijk”.
Abvakabo-voorzitter E. Snoey vindt de beloning van Boersma „buiten proportie”. Dit is slecht voor de werknemers van het bedrijf en het bedrijf zelf, meent R. Paping van de Abvakabo.
Na alle ophef hun inkomens besloot Boersma vorig jaar de helft van zijn bonus af te staan. Van Halderen zag af van zijn hele bonus over 2004. CNV Publieke Zaak vindt dat Boersma ook dit jaar een deel van zijn bonus zou moeten inleveren.
Bron: De Telegraaf
Ik ben Marlies, van begin 2017 tot november 2022 was ik werkzaam op de servicedesk van Gaslicht.com.
Laatste nieuws
-
Vaste energietarieven sinds 2024 voordeliger dan dynamische contracten
3 juli 2025 Vast energiecontract in 2024 vaak voordeliger dan dynamisch, blijkt uit analyse Gaslicht.com. Lage t...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in juli 2025
1 juli 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van juli 2025
1 juli 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...
-
ACM: Gasprijs iets hoger, recordhoeveelheid vloeibaar gas aangevoerd
23 juni 2025 De gasprijs op de groothandelsmarkt is afgelopen maand licht gestegen, terwijl Nederland een recordh...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in juni 2025
2 juni 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...