Eneco doet proef met prepaid `energie-tegoedkaart`
Leestijd: 2 minutenKrijgen we na prepaid beltegoedkaarten in de toekomst ook prepaid (voorafbetaalde) energietegoedkaarten? Als het aan Eneco Energie ligt, waarschijnlijk wel!
In juni start ENECO Energie namelijk een proef bij 200 klanten in Rotterdam Zuid met energiemeters die werken met een als energiekaart werkende chipkaart. De energiekaart stelt een vooraf ingekochte hoeveelheid gas of elektriciteit beschikbaar aan de klant.
ENECO Energie denkt dat dit soort meters een goede hulp kan zijn voor energiegebruikers, die hun energieverbruik beter willen budgetteren. Doordat afnemers beter inzicht krijgen in hun werkelijke energieverbruik verwacht ENECO Energie dat dit systeem een positieve bijdrage levert aan het bewuster omgaan met energie.
Door gebruik te maken van deze zogenoemde prepayment meters wordt de gebruiker niet meer onverwachts geconfronteerd met hoge rekeningen. Tevens hoeven de meterstanden niet meer opgenomen of doorgegeven te worden aan het energiebedrijf.
De prepayment meter wordt steeds opgewaardeerd met de ingekochte energie (het verbruikstegoed, zoals bij mobieltjes het beltegoed). Als het verbruikstegoed opraakt, kan een nieuw verbruikstegoed worden ingekocht om de meter op te waarderen. Het opwaarderen van de energiekaart kan, als het systeem echt wordt ingevoerd, bij diverse verkooppunten. Te denken valt aan sigarenwinkels, supermarkten, warenhuizen, energiebedrijven, tankstations, metrostations etc. Eneco laat de gebruiker zelf de hoogte van het bedrag van energietegoed bepalen. Dat betekent waarschijnlijk dat er -net als bij belkaarten- voor verschillende tegoeden gekozen kan worden.
Het energietegoed wordt opgewaardeerd door de energiekaart in de meter te brengen. De verbruikte energie wordt vervolgens van de elektronische kaart afgeschreven. Bij de test gebruikt ENECO Energie een gasmeter met geïntegreerde chipkaartmodule. Voor de elektriciteitsmeter is momenteel nog geen geïntegreerde meter beschikbaar die toegestaan is in Nederland. Om die reden wordt bij de test een aparte chipkaartmodule aan de bestaande elektriciteitsmeter bevestigd.
De kaart is niet vrij overdraagbaar en daardoor niet gevoelig voor diefstal. De klant betaalt voor de energie hetzelfde als bij een gewone meter, zo laat Eneco Energie in het gisteren uitgegeven persbericht weten. Of de kaart -net als sommige beltegoedkaarten 'onbeperkt houdbaar' is, is nog niet bekendgemaakt....
Laatste nieuws
-
Kabinet komt met noodpakket tegen stijgende kosten
15 april 2026 Het kabinet heeft plannen voor een noodpakket tegen de stijgende kosten. Denk aan een hogere reiskos...
-
ACM: aardgasprijs terug op niveau prijsplafond
14 april 2026 De gasprijs schommelt flink door geopolitieke spanningen. Ontdek de impact, verschillen per contract...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters van 13 april 2026
13 april 2026 Levert u stroom terug en wilt u optimaal profiteren van uw zonnepanelen? Dit zijn de goedkoopste vas...
-
De goedkoopste stroomcontracten van 13 april 2026 voor gasloze huishoudens
13 april 2026 Een gasloze woning verbruikt ongeveer 6000 kWh per jaar aan stroom. Bekijk of het op 13 april 2026 l...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van 13 april 2026
13 april 2026 Goedkoopste energieleverancier vinden? Bekijk de beste deals van 13 april of maak een vergelijking. ...