Overstappen energieleverancier goedkoper ondanks boete
4 reacties Leestijd: 1 minuut
Nuon, Essent en Eneco hebben aangekondigd hun prijzen per 1 juli met ruim 25% te verlagen. Zijn deze leveranciers de beste keus? Of zijn er andere mogelijkheden om uw energierekening te temperen?
TROS Radar zocht uit hoe het best bespaard kan worden. Internetondernemer Ben Woldring, eigenaar van deze site was in de uitzending. Hij licht toe op welke manieren je bij zowel traditionele maatschappijen als prijsvechters geld kunt besparen.
Goedkoper ondanks boete?
Het kan zijn dat u het energietarief heeft vastgezet en een contract voor 3 of 5 jaar heeft afgesloten. Er wordt vaak gedacht dat je niet onder dit contract kan uitkomen. Maar dat kan wel! In de uitzending legt Ben uit hoe je je contract kunt openbreken.
Uitzending gemist? Dinsdag 28 april om 14.20 uur op Ned 2 is de herhaling
Reacties (4)
ik wil overstappen van nuon naar essent weet iemand of moet ik een boete betalen aan nuon of wordt door essent betald alvast bedankt
Ik heb een contract met essent voor gas en licht (1 jaar vast ) kan gewijzigd worden per 31-07-2009 volgens jaaroverzicht . Nu heeft mijn nieuwe leverancier (Electrabel) geprobeerd om dit zo spoedig mogelijk over te nemen, en heeft bij essent opgevraagd per wanneer dat zou kunnen. krijt van Essent op 26-06-2009 bericht van Essent dat dit pas vanaf 01-08-2010 zou kunnen
Is dit klanten binding/gijzeling van Essent??
26-06-09 is toch een dikke maand voor 31-07-2009
Moet ik hiertegen in verweer gaan?? ( of heb ik toch ongelijk ??)
mvg,Jaap
het is jammer dat de vergelijkingen uitgaan van een gemiddeld jaarverbruik van 4000 kWh. Dit is teveel. Ook moet je bij prijsvergelijkingen eraan denken dat alle prijzen die je vergelijkt incl. BTW zijn. En kijk ook goed naar het vastrecht. Dit is bijv. bij Nuon 1,99 voor elektra maar bij de Nederlandse EnergieMaatschappij 6,99 per maand. Een verschil van 5 euro per maand. Zonder verbruik ben je dus 5 euro duurder uit (60 euro per maand). Het leveringstarief is slecht 1 cent goedkoper per kWh. Je moet dus een verbruik hebben van 500 kWh per maand voordat je gelijk staat. Bij een verbruik van 501 kWh per maand, ben je 1 cent goedkoper uit. Dus 12 cent per jaar. DOe je het daarvoor. Bij gas is dit precies hetzelfde.
Binnen je eigen maatschappij zijn ook aanbiedingen. Bezint eer ge begint!!!!
Het is goed dat Radar hier aan dacht aan heeft besteed....dankzij die uitzending zijn wij overgestapt en besparen we honderden euro`s op jaarbasis...! bedankt gaslicht.com!
Laatste nieuws
-
ACM: meer vaste contracten aangeboden, ook met looptijd van meer dan een jaar
5 juni 2023 ACM: er worden door de nieuwe regels voor de opzegvergoeding meer vaste contracten aangeboden, zowel...
-
Omvormers zonnepanelen gevoelig voor storingen en hacks
5 juni 2023 RDI: geen enkele omvormer voldoet aan eisen cyberveiligheid, helft omvormers veroorzaakt storing. Le...
-
Waarom nu overstappen en wat zijn de ontwikkelingen op de energiemarkt?
31 mei 2023
-
ACM: Steeds meer energietarieven onder prijsplafond, meer vaste contracten
4 april 2023 De nieuwe energiecontracten zijn de afgelopen maand opnieuw goedkoper geworden. Steeds meer energiel...
-
Meer energiecontracten afsluitbaar met tarieven onder prijsplafond
8 maart 2023 Op zoek naar een goedkoper energiecontract? Er zijn weer vaste prijscontracten met tarieven onder he...