Recordaantal overstappers energieleverancier in 2013
Leestijd: 1 minuutNooit eerder wisselden zoveel consumenten en bedrijven van energieleverancier als in 2013. Het aantal overstappers via Gaslicht.com is met 14 procent gestegen ten opzichte van het voorgaande jaar. En dat was ook al een recordjaar met in totaal 1,8 miljoen overstappers. De ACM-campagne 'Niets doen kost je poen' lijkt aan te slaan.
2013 overtreft recordjaar 2012
Sinds de energiemarkt in 2004 werd vrijgegeven, stijgt het aantal mensen dat overstapt. 2012 was een recordjaar met 1,8 miljoen overstappers aldus branchevereniging Energie-Nederland. Dit betekent dat 12,7 procent van de consumenten en bedrijven een andere leverancier koos voor gas en/of elektriciteit.
Uit gegevens van Gaslicht.com en Energiewereld.nl blijkt dat dit jaar 36 procent meer mensen overstapten dan het gemiddelde over de jaren 2009 tot en met 2012.
Overstappen loont
Overstappen loont dan ook. Met overstappen kun je tot 300 euro besparen. En ook als je niet overstapt, is het slim om bij een contractverlenging aan te dringen op de korting die nieuwe klanten ook vaak krijgen.
Laatste nieuws
-
Mag ik een slimme of digitale meter weigeren?
21 januari 2026 De analoge meter verdwijnt. Vanaf 2026 moeten huishoudens ongeschikte energiemeters laten vervangen ...
-
Energieleveranciers geven vaker welkomstbonus bij overstappen
20 januari 2026 Welkomstbonus maakt het overstappen naar een andere leverancier aantrekkelijk. Wordt energiecontract...
-
De goedkoopste stroomcontracten van januari 2026 voor gasloze huishoudens
8 januari 2026 Is uw woning gasloos? Dan verbruikt u gemiddeld 6000 kWh per jaar aan stroom. Het loont om stroomcon...
-
Dit verandert er in 2026 aan uw energierekening
5 januari 2026 Elk jaar op 1 januari veranderen uw energiebelasting en systeembeheerkosten (netbeheerkosten). Wat b...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in januari 2026
3 januari 2026 Levert u stroom terug en wilt u optimaal profiteren van uw zonnepanelen? Dit zijn de goedkoopste vas...