Winst Nuon gestegen
Leestijd: 1 minuut
Nuon, na Essent Nederlands grootste energiebedrijf, heeft haar jaarcijfers voor 2003 bekend gemaakt. Vorig jaar is de winst van het energiebedrijf t.o.v. 2002 met 55% gestegen naar 236 miljoen euro. Dit is onder andere te danken aan kostenbeheersing, hogere stroom- en gasprijzen en verbeterde marges in de zakelijke markt.
Zo daalden de operationele kosten met maar liefst 8% naar 1,2 miljard euro. De administratieve organisatie alsmede de financiële controle werden verbeterd. Ook de ICT-uitgaven zijn beperkt.
Nuon liet tijdens het bekendmaken van de jaarcijfers weten dat het zich vorig jaar meer gericht heeft op de kleinzakelijke markt. Deze zou winstgevender zijn dan de grootverbruikersmarkt. Het aantal zakelijke klanten steeg vorig jaar met 4000, maar tegelijkertijd daalde de afzet in het zakelijke segment. Verder is de winststijging mede beïnvloed door diverse transacties met betrekking tot o.a. Reliant (elektriciteits-centrales) en Norit. De grootste winstmaker was echter de afdeling die technische diensten levert aan dochterbedrijf Continuon, dat verantwoordelijk is voor het beheer van de netten.
Voorts zei het bedrijf ervoor gekozen te hebben om niet op prijs te concurreren.
Ik ben Marlies, van begin 2017 tot november 2022 was ik werkzaam op de servicedesk van Gaslicht.com.
Laatste nieuws
-
Kabinet neemt maatregelen tegen stijgende energieprijzen
21 april 2026 Onrust in het Midden-Oosten raakt uw portemonnee. Lees welke steunmaatregelen gelden voor energie, m...
-
De goedkoopste stroomcontracten van 20 april 2026 voor gasloze huishoudens
20 april 2026 Een gasloze woning verbruikt ongeveer 6000 kWh per jaar aan stroom. Bekijk of het op 20 april 2026 l...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters van 20 april 2026
20 april 2026 Levert u stroom terug en wilt u optimaal profiteren van uw zonnepanelen? Dit zijn de goedkoopste vas...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van 20 april 2026
20 april 2026 Goedkoopste energieleverancier vinden? Bekijk de beste deals van 20 april of maak een vergelijking. ...
-
Kabinet komt met noodpakket tegen stijgende kosten
15 april 2026 Het kabinet heeft plannen voor een noodpakket tegen de stijgende kosten. Denk aan een hogere reiskos...