Rendo, Greenchoice en Cogas best gewaardeerd
Leestijd: 2 minutenRendo, Greenchoice en Cogas behoren tot de best gewaardeerde energieleveranciers. Dat blijkt uit een recente productpeiling van energieleveranciers van Vara's Kassa waaraan ruim 8000 mensen meededen.
Het wordt opvallend genoemd dat heel veel reacties gingen over de hoge prijzen van de energieleveranciers. Ook kwamen er opmerkingen binnen als ‘de overheid had zelf de energievoorziening in handen moeten houden zoals vroeger’ maar ook ‘'ik ben gewoon tevreden, ik begrijp niet dan andere ontevreden zijn.’
Een kwart van de ondervraagden begrijpt de jaarrekening niet. Daar valt dus nog wel wat te verbeteren. Gemiddeld kwam 17 procent van de laatste jaarafrekeningen niet op tijd. Rendo doet het wel goed wat dit betreft. Op de vraag of laatste jaarafrekening klopt, geeft het merendeel van de Rendo klanten het antwoord ‘ja’. Bij de anderen is dit percentage veel lager, terwijl de meesten aangaven dit niet te kunnen beoordelen.
Op het gebied van de klantenservice scoort Oxxio het slechtst. Cogas en Rendo scoren een stuk beter, terwijl leveranciers als Nuon, Eneco en Essent in de middenmoot blijven steken.
Wat betreft de dienstverlening vindt slechts drie procent dat deze daadwerkelijk is verbeterd. De overige deelnemers aan de productpeiling vinden de dienstverlening hetzelfde gebleven of zelfs slechter geworden.
Dankzij de liberalisering van de energiemarkt zou switchen van energieleverancier een stuk gemakkelijker moeten zijn geworden. Vijftien procent van de deelnemers aan de peiling zegt ook daadwerkelijk het afgelopen jaar te zijn overgestapt. Toch blijkt dat nog af en toe voor de nodige problemen te zorgen, hoewel de overstap bij de meerderheid soepel verliep. En waar het switchen niet goed ging, werd dit in de meeste gevallen veroorzaakt door de oude leverancier. In het verslag worden jammergenoeg geen namen genoemd waarbij het overstappen problemen veroorzaakte.
Bent u al overgestapt en is uw switch soepel verlopen? Gaslicht.com en Energiewereld zien uw ervaringen graag in ons Forum geplaatst! Bent u nog niet geswitcht of wilt u opnieuw overstappen, dan kunt u zich direct aanmelden voor de best gewaardeerde en/of goedkoopste energieleverancier van Nederland.
Laatste nieuws
-
Nederlandse gasopslagen zorgwekkend laag
10 juli 2026 De voorraad gas is lager dan ooit. Hoe kwetsbaar zijn we bij onvoldoende gasvoorraad? Moeten we ons ...
-
ACM: vergelijk uw energiecontract en bespaar volgens Gaslicht.com tot € 430
7 juli 2026 ACM adviseert energiecontracten te vergelijken. Analyse laat zien dat een vast contract nu vele hond...
-
De goedkoopste stroomcontracten van juli 2026 voor gasloze huishoudens
2 juli 2026 Een gasloze woning verbruikt ongeveer 6000 kWh per jaar aan stroom. Bekijk of het in juli 2026 loont...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters van juli 2026
2 juli 2026 Levert u stroom terug en wilt u optimaal profiteren van uw zonnepanelen? Dit zijn de goedkoopste vas...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van juli 2026
2 juli 2026 Goedkoopste energieleverancier vinden? Bekijk de beste deals van juli of maak een vergelijking. Besp...