Energiebedrijven vrezen zonsverduistering
Leestijd: 2 minutenVrijdag 20 maart vindt er in Noordwest-Europa een zonsverduistering plaats die flinke gevolgen zal hebben voor het Europese energienet. Door de tijdelijke verduistering zal een groot deel van de opgewekte stroom door zonnepanelen stil komen te liggen. Netbeheerder TenneT bereidt zich daarom voor.
In de landen om ons heen is in de afgelopen jaren veel geïnvesteerd in zonnepanelen en bij het wegvallen van zonlicht zorgt dit voor onbalans op het Europese netwerk. Dat komt omdat het hele Europese elektriciteitsnet met elkaar is verbonden en de zonsverduistering overal tegelijkertijd plaatsvindt.
Als het op 20 maart zeer zonnig wordt, zorgt de gedeeltelijke zonsverduistering in ons land voor een tijdelijk verlies van 500 Megawatt. Dit staat gelijk aan het vermogen van een grote energiecentrale. In Duitsland -met veel meer zonnepanelen- zal dit een verlies van 17.000 Megawatt betekenen.
Netbeheerder TenneT zal erop toezien dat Nederlanders hiervan niets zullen merken en heeft noodvermogen klaar staan om eventuele klappen op te vangen. Europese netbeheerders hebben al afspraken gemaakt om de situatie omtrent de komende zonsverduistering nauwlettend in de gaten te houden en elkaar te helpen waar nodig is.
Lees meer: TenneT bereidt zich voor op zonsverduistering
Jeanet Woldring is 25 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom en energie voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
Vaste energietarieven sinds 2024 voordeliger dan dynamische contracten
3 juli 2025 Vast energiecontract in 2024 vaak voordeliger dan dynamisch, blijkt uit analyse Gaslicht.com. Lage t...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in juli 2025
1 juli 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...
-
Dit zijn de goedkoopste energiecontracten van juli 2025
1 juli 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste vaste, variabele en dynamische contracten voor u op een rij. Di...
-
ACM: Gasprijs iets hoger, recordhoeveelheid vloeibaar gas aangevoerd
23 juni 2025 De gasprijs op de groothandelsmarkt is afgelopen maand licht gestegen, terwijl Nederland een recordh...
-
De goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters in juni 2025
2 juni 2025 Wij zetten elke maand de goedkoopste energiecontracten voor zonnepaneelbezitters op een rij. Dit zij...